Archiwum wiadomości 2013/2014 - Hodowla kotów norweskich leśnych Omahkatayo*PL

Przejdź do treści

ARCHIWUM OMAHKATAYO 2013 - 14         Obecnie mamy kocięta (='..'=)


granica

31 grudnia 2014
U schyłku 2014 roku nadszedł czas na podsumowanie...
Ten rok zaowocował narodzinami trzech fantastycznych miotów. Jak to zwykle bywa przeżyliśmy chwile ogromnej radości i małych smuteczków... Naszą hodowlę opuściło 12 pięknych kociąt, jedna bardzo sprytna dziewczynka wygrała wielką bitwę o nasze serca i została członkiem naszej rodziny na zawsze. :)
To był dobry rok... rok w którym udało się zrealizować prawie wszystkie plany hodowlane.

Rok w którym poznaliśmy wielu przesympatycznych, kochających zwierzęta ludzi.
Wszystkim nowym właścicielom kociąt Omahkatayo za zaufanie i stworzenie naszym maluchom odpowiednich warunków do bezpiecznego i szczęśliwego życia.
Mamy bardzo wiele planów na nowy 2015 rok oraz nadzieję, że Matka Natura pomoże w ich realizacji... ale o tym wkrótce. :)

24 grudnia 2014
Okres świąt to czas szczególny...
Wszystkim właścicielom naszych kociąt, sympatykom Omahkatayo
oraz wszystkim miłośnikom
kociego gatunku chcemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: spokojnych, rodzinnych i
pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia.
Aby ten wyjątkowy czas umiliło mruczenie i bliskość Waszych wdzięcznych podopiecznych (='..'=)

23 grudnia 2014 r. swoje piąte urodziny obchodzi miot H - Omahkatayo*PL.
Piątka pierwszych dzieci Cocaine
przybyła na świat w cudownej atmosferze świąt,
przysparzając mnóstwa dodatkowych radości. Dziś aż trudno uwierzyć, że kocięta mają już pięć lat... !100 lat kochana Hero
, Hebe, Hakerze, Hunterku i Hektorze! (='..'=)

Przebywanie z kotem pod jednym dachem nie jest ani nudne,
ani trudne.... Warto z nim dzielić życie;

Claire Bessant

08 grudnia 2014 swoje drugie urodziny obchodzą kocięta z miotu S. Mamą pięknych, maluchów została IC Cocaine Omahkatayo*PL, a tatą nasz piękny srebrny kocurek Earl Grey. Tym razem na świat przybyły dwie koteczki Salma i Silva oraz jeden bardzo dorodny kocurek Sasha. Już w chwili narodzin wiedzieliśmy, że nasza kocia rodzina powiększy się o kolejnego domownika. Silva na starcie swojego życia skradła nasze serca i pozostała z nami na zawsze... wszystkiego najkociejszego kochane kociaki! Życzymy wam długiego i szczęśliwego życia. (='..'=)

24-26.11.2014
Koniec listopada to w naszym kalendarzu czas świętowania kolejnych kocich urodzinek. :)
24 listopada
przypada podwójna rocznica... osiem lat temu na świat przybyły pierwsze kocięta w naszej hodowli. Trzy lata temu tego samego dnia powitaliśmy na świecie miot N Omahkatayo*PL (='..'=)
Wszystkiego najkociejszego nasze kochane futrzaki... wielu lat szczęśliwego, zdrowego życia przy naszym boku Amelko
i Aloszo ! Bez was i waszych kocich uczuć nasz dom byłby bardzo pusty.

Sto lat z okazji trzecich urodzin Naomi, Nalu, Geniu i Nathanku! Życzymy  samych cudownych chwil w waszych nowych domach :)

26 listopada 2014r obchodzimy trzecie urodzinki miotu O :)
Pierwsze piękne dzieci Jenifer
i Greya przybyły na świat w środku nocy i sprawiły nam ogromną radość. Sto lat O kotki! Życzymy wam dużo zdrowia i szczęśliwego życia. (='..'=)

14.11.2014
W dniu dzisiejszym
drugie urodziny obchodzą kocięta Omahkaytayo z miotu R. To pierwsze dzieci naszej szwedzkiej ksieżniczki S*Nattjaktens Shiraz i kocurka IC Cody Meladino*PL JW.
Cała piątka wyrosła na piękne, bardzo kochane koty... jesteśmy z nich bardzo dumni. :)
Wszystkiego najkociejszego Rubi, Roxi, Rainbow, Romeo i Raven!
Życzymy wam wielu lat w zdrowiu przy boku waszych ukochanych ludzi
. (='..'=)

Dzięki uprzejmości właścicieli naszych kocich dzieci możemy śledzić ich rozwój i szczęśliwe życie. Serdecznie dziękujemy za wszystkie zdjęcia i informacje z życia kocią!.
W ostatnim czasie udało nam się uaktualnić zdjęcia kociąt z miotów R, V oraz W
.

Kocięta z ostatniego tegorocznego miotu Y
skończyły już 14 tyg.
Yoko i Yoda to ostatnie dzieci koteczki IC Cocaine Omhkatayo*PL i  Earl Grey'a Bason*PL.
Podobnie jak wiele innych dzieci tej pary rodziców Y kotki charakteryzuje piękne srebrzyste futro i fantastyczny charakter. Decyzja o ich przyszłości była dla nas niezmiernie trudna...
Wszędobylski, najbardziej miziasty kot pod słońcem Yoda
niedługo opuści nasz dom i zamieszka ze swoją nową, fantastyczną rodziną.
Koteczka Yoko zostaje z nami... co przeczuwaliśmy już w chwili jej narodzin. :)
Serdecznie zapraszamy do uaktualnionych galerii kociąt z miotu Y
.

16.10.2014
Kocięta norweskie leśne z miotu Y skończyły już 10 tygodni.
Z tej okazji zaktualizowaliśmy ich galerie foto dodając  sporo nowych zdjęć. (='..'=)
Yoko
i Yoda rosną w ekspresowym tempie... ich beztroskie dziecinne życie upływa na wspólnej zabawie, spożywaniu baaardzo obfitych posiłków i błogim lenistwie. :)
Codzienne życie z tą rozbrykaną dwójką kociąt przynosi wiele radości i śmiechu... tak jak wszystkie maluchy które Matka Natura zesłała pod nasz dach, one są wyjątkowe.

Wyjątkowo towarzyskie, wyjątkowo miziaste i niesamowicie zabawne. Zapraszamy do galerii foto naszych kochanych małych klaunów. :)

"Prawo Garfielda: koty instynktownie wyczuwają dokładny moment przebudzenia właściciela...
i dlatego budzą go dziesięć minut wcześniej "
-
Jim Davis -

05.10.2014
Kocęta z miotu Y skończyły 9 tygodni. Maluszki wychowane w towarzystwie starszego, przyszywanego rodzeństwa są niesamowicie odważne i towarzyskie.

Uwielbiają polowanie, wspinaczkę ale nader wszystko nasze łóżko :) Rozwój tych dwóch srebrzystych iskierek jest bardzo obiecujący... z całą pewnością wyrosną na pięknych przedstawicieli swojej rasy. Zapraszamy do galerii zdjęć Yoko i Yody.

21. 09. 2014
Ostatnie tygodnie życia hodowli Omahkatayo upłynęły pod hasłem "przeprowadzka".
Nieuchronnie nadszedł TEN moment i kocięta norweskie leśne z miotu W jedno po drugim zmieniało adres zamieszkania. To dla nas bardzo i przykry i pełen nerwów czas... Dla kociąt staramy się wybierać jak najlepsze domy, ale niepewność czy pokochają swoich nowych ludzi, czy dobrze zniosą trudy niejednokrotnie dalekiej podróży zawsze pozostaje wielką niewiadomą.
Nasze W kotki mają przed sobą cudowne życie... zamieszkały z fantastycznymi ludźmi, są kochane i rozpieszczane nie mniej niż w naszym domu. Dwie pary kociąt miało ogromne szczęście  zamieszkać wspólnie. To ogromna przyjemność oglądać na filmach i zdjęciach ich szczęście.

Wenus i Wayne byli nierozłączni od dnia narodzin... bardzo dziękujemy Katy i Frankowi, że umożliwili im dalsze wspólne życie.
Willy zabrał ze sobą do nowego domku Wilmę... chłopak wiedział co robi :) Ma swoich kochanych ludzi i na dodatek pod bokiem ulubioną siostrę która czynnie uczestniczy w jego dzikich harcach :) Bardzo dziękujemy Ani i Marcinowi za podjęcie trudów wychowania dwójki rozbrykanych dzieci!
Również Wilhelm
i Wasyl wiodą szczęśliwe i kolorowe życie :) Wilhelm jest oczkiem w głowie swoich ludzi oraz przyjacielem małej tygryni Lusi :) Wasyl podbił serce swojej nowej pani, dzielnie zniósł trudy dalekiej podróży  i wygląda na to, że polubił swoją nową kocią rodzinę.
Wszystkim nowym właścicielom naszych kociąt bardzo dziękujemy za zdjęcia, filmy, a przede wszystkim za super wieści z ich życia :)

" Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, skorzystałby na tym człowiek, a stracił kot."
-
Mark Twain -

08. 09.2014
07 września
kocięta norweskie leśne z miotu Y skończyły 5 tydzień swojego szczęśliwego, kociego życia.
Koteczka Yoko
i kocurek Yoda zapraszają do swoich uaktualnionych galerii zdjęć z piątego tygodnia (='..'=)

31.08.2014
Sierpień to dla naszej hodowli jeden z kilku miesięcy w roku obfitującym w kocie uroczystości. Każde kocie urodziny wzbudzają wiele wspomnień, refleksji i cieszą, że nasze kochane futra przeżyły z nami kolejny szczęśliwy rok.  Happy Birthday in Cattery Omahkatayo*PL Norwegian Forest Cats
   20 sierpnia swoje okrągłe dziesiąte już urodziny obchodziła koteczka Fanny.
Duma naszej hodowli, dziewczyna której zawdzięczamy wiele pięknych kociąt, oraz 10 lat miziania i cudownego mruczenia oraz niekończących się kocich rozmów.
   
25 sierpnia sześć lat skończył nasz fantastyczny srebrny macho Earl Grey vel Maniek. Kochany misiek, wspaniały opiekuńczy ojciec wielu dorodnych kociąt. Kocurek bez którego nie wyobrażamy sobie istnienia naszej hodowli.  
  
28 sierpnia swoje czwarte urodziny obchodziła nasza piękna księżniczka Jenifer.  
Największy trzpiot wśród naszej kociej rodziny, prawdziwa szalona szylkretka dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Jenifer vel Dzidzia zawsze potrafi wzbudzić w człowieku wszystkie możliwe uczucia... jest kotem zupełnie nieprzewidywalnym którego bardzo mocno kochamy. Wszystkim sierpniowym solenizantom życzymy wielu długich lat szczęśliwego kociego życia przy naszym boku ! (='..'=)

Zobacz nasze ręcznie wykonane zabawki dla kota. Nowa kolekcja 2014 (='..'=)
Szydełko, włóczka, koraliki, królicze futerko ... to z ich udziałem powstają
niepowtarzalne zabawki dla kotek, kocurków i kociąt. Zabawki wykonane są ręcznie, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa naszych kocich przyjaciół. Myszki, biedronki, pszczoły, gąsieniczki... wypełnione są mieszanką kocimiętki co sprawia, że są one bardzo atrakcyjne dla kotów w różnym wieku. Prototypy zabawek pracowicie testowały nasze koty i wyglądały na baaardzo zadowolone (='..'=)


"Kot ma zbyt wielką duszę, by nie mieć serca."
-
Ernest Menaul -

23.08.2014
Wspaniałe kociaki norweskie leśne z miotu W skończyły 14 tygodni :)
Kocięta są dobrze wychowanymi, socjalizowanymi dziećmi i mogą już wyruszyć do swoich nowych domów. Powodzenia kochane maluchy! (='..'=)
Na swój nowy dom czeka jeszcze piękna i baaardzo towarzyska koteczka Wilma
.
Zapraszamy do jej galerii foto i liczymy na to, że i ona skradnie komuś serce i znajdzie kochający i odpowiedzialny nowy dom :)

Kocięta z miotu Y: koteczka Yoko i kocurek Yoda skończyły 3 tydzień życia. Nasze dwie grube kluseczki pięknie się rozwijają... oprócz mamy zaczynają  interesować się miseczkami ze stałym jedzeniem oraz kocimi zabawkami. Jak wszystkie dotychczasowe dzieci Cocaine i Earl Greya są dla nas wyjątkowe :) Zapraszamy do galerii zdjęć Yoko i  Yody (='..'=)

19.08.2014
17 sierpnia minął drugi tydzień od narodzin pięknych dzieci Cocaine i Earl Grey'a.
Na stronie kociąt
norweskich leśnych z miotu Y zamieściliśmy nowe zdjęcia pozwalające obserwować ich fantastyczny rozwój. Koteczka Yoko i kocurek Yoda zapraszają do swoich galerii :)

"Obcując z kotem, człowiek ryzykuje jedynie to, że stanie się wewnętrznie bogatszy."
-
Colette -


16 sierpnia kocięta norweskie leśne z miotu W skończyły 3 miesiące.
Wyrosły na piękne, mega miziaste kotki które z całą pewnością wniosą do swoich nowych domów mnóstwo radości. Na swojego nowego, bezwarunkowo kochającego człowieka czeka jeszcze dziewczynka Wilma
. Mamy nadzieję, że również ona skradnie komuś serce :)
Zapraszamy do uaktualnionych galerii W - kotków
.

09.08.2014
Nasze kocięta norweskie z miotu W skończyły 12 tygodni.
Maluchy zgodnie z literą która sygnuje ich miot są Wyjątkowe... bardzo mruczące, odważne, towarzyszące nam we wszystkich czynnościach domowych. Ich rozwój jest bardzo zadowalający i z pewnością wyrosną na piękne koty o bardzo zrównoważonym charakterze.

Kocięta kochają pozować do zdjęć... bardzo często wykorzystujemy tę cechę :)
Serdecznie zapraszamy do ich
aktualnych galerii zdjęć.

03 sierpnia 2014r. powitaliśmy na świecie kolejne piękne kocięta norweskie leśne po rodzicach
IC Cocaine Omahkatayo*PL
oraz Earl Grey Bason*PL.
Tym razem natura obdarowała nas dwójką dorodnych srebrzystych kociąt
z Miotu Y.
Koteczka Yoko
oraz kocurek Yoda zapraszają do swoich pierwszych galerii zdjęć (='..'=)

"Człowiek jest cywilizowany na tyle, na ile potrafi zrozumieć kota."
-
Jonathan Caroll -

28.07.2014
Kocięta norweskie leśne z miotu W skończyły już 10 tygodni. Dużo śpią, mocno broją, mają ogromny apetyt i każdego dnia żądają od nas większej porcji pieszczot.
Bezstresowo przeszły zabieg pierwszego szczepienia i pomimo ogromnych upałów ich temperament utrzymuje się w normie.
Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć całej rozbrykanej szóstki (='..'=)

14.07.2014
12 lipca 2014r. zakończył się kolejny etap naszej pracy hodowlanej. W sobotnie i niedzielne, lipcowe popołudnia pierwsze kocięta z miotu V opuściły dom rodzinny. Pożegnania  to najbardziej przykry etap hodowli. To ogromna kumulacja emocji  zarówno naszych jak i nowych opiekunów kociąt.
Vasco i Vanessko życzymy Wam długiego, szczęśliwego życia u boku Waszych nowych, wspaniałych opiekunów :) (='..'=)
W galeriach kociąt z miotu V zamieściliśmy ich ostatnie, pożegnalne zdjęcia z domu rodzinnego.

Dzieci Silvy i Bonifacego z miotu W skończyły już 8 tygodni :) Rosną zdrowo i szczęśliwie pod opieką całego kociego stada. Wszystkie maluszki są bardzo towarzyskie i miziaste... mamy nadzieję, że i one znajdą swoich kochanych i odpowiedzialnych ludzi :) Serdecznie zapraszamy do uaktualnionych galerii zdjęć Wasyla, Wilmy, Wilhelma, Wayne'a, Wenus oraz Willusia :)

Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie:
może zostać Waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.

Théophile Gautier

05.07.2014
Wakacje w toku, nasze kocięta jak wszystkie dzieci miło i leniwie spędzają ciepłe letnie dni.
Starszaki z miotu V
skończyły 13 tygodni i już całkiem niedługo przeprowadzą się do swoich nowych domów.
7
. tygodniowe maluszki z miotu W dziarsko opanowały całe mieszkanie... ich rozwój psychomotoryczny zaskakuje nas każdego dnia. Są bardzo odważne, samodzielne i towarzyskie. Obserwując ich wspólne zabawy trudno uwierzyć, że mają dopiero 7 tygodni :) Serdecznie zapraszamy do obejrenia nowych zdjęć w galeriach naszych kociąt z miotów V oraz W.

26.06.2014
Upłynął kolejny tydzień w życiu naszej hodowli.  
Miot V skończył 12 tydzień życia... jeszcze mała chwila a opuszczą dom rodzinny i będą sobą cieszyć nowych opiekunów.
Miot W skończył 6 tydzień życia... kotki zdrowo rosną, broją z każdym dniem widać korzystne zmiany w ich zachowaniu. Zapraszamy do uaktualnionych galerii foto wszystkich kociąt. (='..'=)

17 czerwca 2014 jedenasty tydzień życia skończyły kociaki z miotu V.
To już prawdziwa kocia młodzież... odważne, mruczące, domagające się ludzkiej uwagi i uczuć.
Kocięta są w pełni socjalizowane, jesteśmy pewni że wniosą do swoich nowych domów wiele radości. Zapraszamy do galerii foto Vivien, Vanessy, Victora, Vasco i Vadisa
V -
kotki jak zwykle rewelacyjnie pozowały do zdjęć... to urodzone modele, a praca z nimi to sama przyjemność :)

16.06.2014
16 czerwca 2014 kocięta z miotu W skończyły pierwszy miesiąc życia :)
Maluszki są już bardzo samodzielne, potrafią z miseczki zajadać mięsko, korzystać z toalety i pięknie się bawić. Już niedługo opuszczą pokój dziecinny i rozpoczną nowy etap życia pod opieką całego kociego stada. (='..'=)

Z okazji pierwszej miesięcznicy kocięta dzielnie uczestniczyły w sesji fotograficznej. Grzecznie pozowały do zdjęć, które wzbogaciły ich galerie foto :)

16 czerwca 2009 przyszły na świat pierwsze dzieci koteczki Buffy i kocurka Cody'ego.
Miot F Omahkatayo zameldował się w składzie trzech pięknych koteczek - Fantaghiro, Fridy i Fortuny oraz przepięknego rudego chłopczyka - Fado (='..'=)
Naszym kochanym pięciolatkom składamy urodzinowe życzenia 100 lat szczęśliwego kociego życia :)

"Koty dodają energii, prowokują do śmiechu, wspaniale nadają się do przytulania,
niemal zawsze są co najmniej śliczne, a czasami wręcz piękne."
-
Roger Caras -

09.06.2014
09 czerwca 2011 roku w szwedzkiej hodowli Nattjaktens przyszła na świat nasza piękna księżniczka S*Nattjaktens Shiraz. Kotka która skradła nasze serca i sprawiła, że odbyliśmy długą podróż aby ją poznać i zabrać do naszego domu.
Shiraz jest kochanym, łagodnym kotem, wspaniałą mamą naszych dwóch fantastycznych miotów.

Jest jak dobre czerwone wino którego imię nosi, im starsza tym lepsza i piękniejsza :)
Dziś nasza kochana Shiraz skończyła 3 lata! (='..'=)
Wszystkiego najkociejszego kochana solenizantko...wiele zdrowych kocich lat życia przy naszym boku :)

07.06.2014
Nasze maluszki z miotu W skończyły 3 tygodnie :) Pierwsze dzieci koteczki Silvy i kocurka Bonifacego rozwijają się fantastycznie. Na początku młoda mama bardzo nie lubiła dzielić się swoimi dziećmi.
Ze względu na jej spokój jak nigdy ograniczyliśmy sesje zdjęciowe i kontakt z maleństwami...ale całe szczęście ten czas minął bezpowrotnie.
W - kotki już radośnie brykają po swoim kojcu, zajadają pierwsze stałe posiłki i baaardzo lubią ludzkie pieszczoty :)
 Zapraszamy do galerii foto Wasyla, Wilmy, Wilhelma, Wayna, Wenus i Willego :)

06.06.2014
06.06.2006r. przyszedł na świat nasz piękny chłopak na szóstkę: IC Cody Meladino*PL JW Dziś nasz dostojny jubilat kończy osiem lat ! Sto lat kochany Panie Kocie!!! (='..'=)
Cody to duma naszej hodowli... temu wspaniałemu chłopakowi zawdzięczamy wiele pięknych kociąt urodzonych w hodowli Omahkatayo.
Oprócz fantastycznych dzieci dziękujemy ci za to, ze jesteś z nami :)


Przebywanie z kotem pod jednym dachem nie jest ani nudne,
ani trudne.... Warto z nim dzielić życie"
-
Claire Bessant -

30.05.2014 Upłynął kolejny tydzień, nasze kocięta nieuchronnie zmierzają ku dorosłości...
V-kotki skończyły 8 tygodni i mają już za sobą pierwsze szczepienia ochronne :)
Z dnia na dzień wzrasta ich waga i sprawność fizyczna.
Gonitwy, wspinaczki, polowanie na wymęczone ciotki i mega cierpliwych wujków ...to codzienne zajęcia naszych beztroskich maluszków.
Pod czujnym okiem całej kociej rodziny rozwijają swoje umiejętności i uczą się jak być prawdziwym norwegiem :)
Wszystkie kocięta z miotu V znalazły już swoich nowych opiekunów. Mamy nadzieję, że kiedy nadejdzie czas przeprowadzki będą gotowe na swoje dorosłe kocie życie (='..'=)

29 maja 2014r. swoje pierwsze urodziny obchodzą trzej przepiękni synowie koteczki Buffy i kocurka Cody'ego... Tres Amigos czyli miot T- Omahkatayo*PL :)
Niezmiernie przystojnym: Tyrionowi, Tuluzowi i Tristanowi życzymy wielu lat szczęśliwego kociego życia przy boku swoich kochających opiekunów :)

21.05.2014
Kocięta z miotu V skończyły siedem tygodni. To już prawdziwe małe norwegi... odważne, samodzielne, mocno domagające się pieszczot i uwagi człowieka.
Miłośnicy kotów norweskich leśnych potocznie nazywają ten okres "wiekiem antenkowym". (='..'=)
Maluszki z zadartymi do góry niczym anteny ogonkami biegają radośnie po całym domu. Dorosłe koty mają teraz wiele nowych obowiązków... trudno dopilnować stadko rozbrykanych kocich dzieci :)
W galeriach foto zamieściliśmy wiele nowych zdjęć z codziennego życia kociąt.

16. maja 2014 przyszedł na świat  długo oczekiwany miot W Omahkatayo*PL.
Rodzicami zostali: Silva Omahkatayo
i Bonifacy Mroon. Bardzo cieszyliśmy się z owocnej randki naszej młodzieży i pełni nadziei oczekiwaliśmy narodzin pierwszych dzieci tej pary (='..'=)
Młoda mama doskonale poradziła sobie z trudami ciąży, porodu i powiła szóstkę fantastycznych maluchów. Zapraszamy do galerii foto i z  dumą przedstawiamy Miot W w składzie - dwie piękne dziewczynki: Wilma i Wenus oraz czterech dorodnych chłopców: Wasyl, Wilhelm, Wayne i Willy :)

12.05.2014
W naszym kocim kalendarzu skreśliliśmy kolejny tydzień...
W dniu dzisiejszym kocięta norweskie leśne z miotu V
skończyły sześć tygodni.
Siedem dni to bardzo dużo w życiu małych kotków. Z każdą chwilą dostrzegamy zmiany zarówno w ich wyglądzie jak i zachowaniu. Zapraszamy do galerii foto Vivien, Vanessy oraz ich trzech braci Victora, Vadisa i Vasco. Na nowych zdjęciach widać postępy jakie poczyniły nasze już całkiem duże kotki :)

05. maja 2014 nasz aktualny miot kociąt norweskich leśnych skończył 5 tygodni. Z dnia na dzień
maluchy przybierają na wadze, są coraz bardziej towarzyskie i samodzielne. Patrzeć na ich dzikie harce i zabawy to sama przyjemność :)  W miocie V zdecydowany prym wiedzie płeć żeńska. Vivien i Vanesska są wyjątkowo zadziornymi małymi dziewczynkami. Pierwsze są przy swoich miseczkach i to one rządzą dużo spokojniejszymi braćmi. Obserwując wspólne zabawy kociaków wyraźnie widać zarys ich charakterów. Wszystkie są bardzo bystre i odważne. W ubiegłym tygodniu opracowywały nowe techniki wspinaczkowe na małym dziecinnym drapaku, a dziś już potrafią wspiąć się po rurze na najwyższą półkę drapaka dla dorosłych kotów. Ich odwaga momentami denerwuje mamę Shiraz i wszystkie ciotki.
Widać, że trudno im zapanować nad gromadką ciekawskich i nieświadomych niebezpieczeństwa kociąt. Nas bardzo cieszy owa nadpobudliwość... to oznaka zdrowia i ich dobrego rozwoju.
Zapraszamy do odwiedzin galerii foto naszych modelowych kocich dzieci z miotu V :)

04.05.2014
04 maja 2012 roku powitaliśmy na świecie kocięta po pięknej Buffy i przystojnym Cody'm.
W pamiętny majowy poranek na kartach historii naszej hodowli zapisaliśmy narodziny
wspaniałego
Miotu P Omahkatayo*PL
:)
Minęły dwa lata, maluszki wyrosły na piękne dorodne koty, niektóre z nich są już rodzicami,
a niektóre nawet dziadkami... Jesteśmy bardzo dumni z naszych kocich dzieci.
Długiego i szczęśliwego życia z okazji drugich urodzin Phylli
a, Pamela, Palomka, Pushan, Prince i Pascal !

28.04.2014
Cztery tygodnie minęły jak jeden dzień. W dniu dzisiejszym nasze kocięta norweskie leśne z miotu V skończyły czwarty tydzień życia :) Do pełni szczęścia nie wystarcza im już mama i zastęp opiekuńczych ciotek. Kocięta same zaczynają odwiedzać aneks kuchenny i toaletę w swoim kojcu. Już doskonale wiedzą do czego służą zabawki i jak rozciągać ciało na dziecięcym drapaku :) Maluszki są bardzo ciekawe świata, towarzyskie, ogromnie lubią pieszczoty... już za chwilkę zażądają od nas większej swobody :) Wszystkich zainteresowanych naszymi pięknymi kociętami zapraszamy do ich galerii foto.
Zamieściliśmy wiele nowych zdjęć Vivien, Victora, Vadisa, Vanessy i Vasco (='..'=)

26 kwietnia 2014 swoje pierwsze urodziny obchodzi nasz piękny, wyjątkowy facet Bonifacy Mroon*PL
Bonifacy jest spełnieniem marzeń o biało czarnym kocurku, który oprócz uroku osobistego będzie posiadał fajny charakter i zaprzyjaźni się z resztą naszych kotów.
Jak widać marzenia się spełniają... nasz "pingwin" to uosobienie ciepła
i miłości, gotowy do przyjaźni z całym światem. Jego niepodważalny urok osobisty sprawia, że trudno go nie kochać :)
Boniu życzymy ci 100
lat szczęśliwego kociego życia przy naszym boku (='..'=)

22.04.2014
21 kwietnia nasze kocięta z miotu V skończyły 3 tydzień życia. Serdecznie zapraszamy do ich galerii foto... czekają tam nowe zdjęcia Vivien, Victora, Vadisa, Vanessy oraz Vasco.

19.04.2014
Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim właścicielom naszych kociąt, miłośnikom kotów oraz sympatykom naszej hodowli składamy najserdeczniejsze życzenia...
Obfitości na świątecznym stole, smacznego jajka, wiele radości w gronie najbliższych i towarzystwie kochanych czworonogów.


14.04.2014
12 kwietnia 2014 świętowaliśmy kolejne... już 6. urodziny miotu D Omahkatayo*PL. Pięknej Darli, naszej kochanej przylepie Deanowi i koteczce Demi życzymy wielu lat zdrowego i szczęśliwego kociego życia!
14 kwietnia nasz radosny, Prima Aprilis'owy V-miot kociąt norweskich leśnych skończył 2. tydzień życia.
Maluchy pięknie i zdrowo rosną. Ze względu na ogromną nadpobudliwość opuściły już porodówkę i zamieszkały w przestrzennym kojcu, gdzie pod czujnym okiem mamy zaczynają pierwsze spacery :)

09.04.2014
Nasze kocięta norweskie z miotu V skończyły pierwszy tydzień życia :) Maluchy rozwijają się bardzo dobrze... codziennie wzrasta ich waga i motoryka. To miot który nie wymaga od nas żadnej dodatkowej pomocy. Mama Shiraz ma wiele pokarmu i świetnie radzi sobie z opieką nad maluszkami.
Wszystkie kocięta już otwierają oczy i zaczynają nieśmiało rozglądać się po świecie.
Staramy się na bieżąco dokumentować postępy kocich dzieci. Robimy wiele zdjęć, na których widać przemianę małych, bezbronnych "chomików" w piękne i dostojne koty norweskie leśne
.
Serdecznie zapraszamy do galerii foto Vivien
, Vanessy, Victora, Vadisa i Vasco

02.04.2014
02 kwietnia 2011 nasza fantastyczna kocia mama Buffy urodziła piątkę kociąt :)
Był to bardzo żeński miot któremu patronowała litera M. Tatą został nasz nieoceniony Cody.
Kochane dziewczyny: Margolciu
, Moyko, Marlenko i Marionko oraz kochany rudy Morisku z okazji trzecich urodzin życzymy wam 100 lat kociego, szczęśliwego życia!!! (='..'=)

 " Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, skorzystałby na tym człowiek, a stracił kot."
-
Mark Twain -  

01.04.2014
01 kwietnia z ogromną radością powitaliśmy na świecie pierwszy w tym roku miot kociąt norweskich leśnych. (='..'=) Natura była dla nas łaskawa. Randka  pięknej szwedzkiej księżniczki Shiraz z wielce przystojnym Grey'em okazała się owocna i w prima aprilisowy poranek urodziła się piątka pięknych, dorodnych kociąt. Kocięta z miotu V w składzie 2 dziewczynek: Vivien i Vanessy oraz trzech chłopców: Victora, Vadisa i Vasco, serdecznie zapraszają do swoich galerii foto :)
Na bieżąco postaramy się uwieczniać ich rozwój oraz życiowe postępy.


"Obcując z kotem, człowiek ryzykuje jedynie to, że stanie się wewnętrznie bogatszy."
-
Colette -

31.03.2014
Sześć lat temu, ostatniego dnia marca na świat przyszły kocięta C  Omahkatayo*PL
. Był to jak do tej pory jedyny, tak liczny miot kociąt w naszej hodowli.
Rodzice
Fanny El'Retiro*PL i Angus Omahkatayo*PL powołali do życia siódemkę fantastycznych kociąt (='..'=). Cocaine jest dumą i chlubą naszej hodowli. Poza ogromną rozmownością i pięknym mruczeniem zawdzięczamy jej jej wiele pięknych dzieci. Chato, który pozostał z nami jako kot do towarzystwa zgodnie ze swoim przeznaczeniem już szósty rok towarzyszy nam we wszystkich czynnościach życiowych. Jest kotem jedynym w swoim rodzaju... jego wyjątkowa zdolność zwracania na siebie uwagi zawsze zadziwia wszystkich naszych gości :) Z okazji urodzin 100 tat dla C- kotków! Cocaine i Chato szczególnie dla was wiele urodzinowych buziaków... bez was nasze życie byłoby bardzo nudne ;)

29 marca swoje czwarte urodziny obchodziły kocięta Omahkatayo z miotu I (='..'=)
Dzięki wspaniałej parze: Fanny El'Retiro*PL i Earl Grey Bason*PL na świat przyszły trzy piękne dymne kocurki i dwie srebrzyste koteczki. Rodzice przekazali swoim dzieciom wiele wspaniałych cech... wyrosły na piękne i bardzo komunikatywne koty. Wszystkiego najkociejszego dla kochanych solenizantów!

26.03.2014
26 marca 2004 w poznańskiej hodowli U'Lidy*PL urodził się fantastyczny miot kociąt norweskich leśnych. Rodzicami zostali piękna koteczka EC Snowlovers Michelle i fantastyczny srebrzysty kocurek EC Odin De La Cachouteba*F. Posiadanie kociaka po tej wspaniałej parze było naszym ogromnym marzeniem. Dzięki uprzejmości Lidki Baesler chwilę po narodzinach kociąt mogliśmy zarezerwować naszego pierwszego norwega i już zawsze wspominać będziemy ogromne emocje związane z tym wydarzeniem. Dziś nasza piękna księżniczka Layla, nestorka hodowli Omahkatayo, kotka o wielkim sercu i silnym charakterze skończyła 10 lat! (='..'=) Zasłużony wiek nie pozbawił jej zdrowia i radości życia... cały czas jest naszą kochaną szamanką budzącą respekt całej kociej rodziny. Samych kocich przyjemności, zdrowia i długiego życia z okazji urodzin droga solenizantko!

10.03.2014
Luty i marzec
to wyjątkowy czas dla nas i naszych kotów...
To właśnie w tych miesiącach, co roku obchodzimy najwięcej kocich uroczystości.

04.02.2011
r. przyszły na świat pierwsze długo oczekiwane kocięta naszej srebrzystej pary...
koteczki Cocaine Omahkatayo*PL i kocurka Earl Grey Bason*PL
Cocaine bardzo dobrze się spisała w roli młodej mamy i bezproblemowo urodziła cztery dorodne maluchy
z miotu K Omahkatayo*PL.
Dziś
obie koteczki z tego miotu: Kaya i Katie same są już matkami i jesteśmy z nich bardzo dumni :) Wszystkiego najkociejszego w dniu urodzin!!!

19.02.2011r. przywitalismy na świecie kociaki Fanny El' Retiro*PL i kocurka Earl Grey Bason*PL.
Miot L Omahkatayo*PL
w składzie 3 koteczek i 3 kocurków sprawnie zameldował się na świecie, a
ich mama Fanny przeszła na zasłużoną kocią emeryturę :)
Już trzy lata minęły od tego wydarzenia, a w naszej pamięci zawsze pozostanie bicolorka Leda
nazywana potocznie "kozą", dwaj bliźniacy Lex i Levi trudno rozpoznawalni w pierwszych dniach życia. Czarna diablica Lorenka która w nowym domku dostała dumne imię Sparta, piękny srebrny kocurek Lucky - najbardziej rozmowny chłopiec z miotu i Lorelei - srebrzysta gwiazdka, największa przylepa...
Wszystkim solenizantom z okazji trzecich urodzin przesyłamy wielkiego buziaka :)


W marcu świętowaliśmy i do końca miesiąca będziemy świętować narodziny kotów, dzięki którym istnieje i rozwija się nasza hodowla kotów norweskich leśnych Omahkatayo*PL.
04 marca 2014r. swoje 7 urodziny obchodził drugi miot kociąt urodzonych w naszej hodowli.
Rodzice miotu B Omahkatayo*PL: Fanny El'Retiro*PL i  Alec Guiness de Lailoken *F powołali do życia piątkę wspaniałych kociąt. W pierwszej kolejności na świecie zameldowała się 4 dorodnych chłopców i kiedy narodziny miotu potraktowaliśmy za zakończone, na świat przybyła mała spóźnialska :)  Z ogromną radością powitaliśmy piękną kolorową koteczkę Buffy, która została z nami i której zawdzięczamy wiele pięknych dzieci urodzonych w hodowli. Wszystkiego najkociejszego dla B kotków, a dla naszej wyjątkowej Buffy Omahkatayo*PL wiele buziaków i uścisków za to, że jest z nami.

8 marca 2009r. w Międzynarodowy Dzień Kobiet na świat przybył trzyosobowy miot E Omahkatayo*PL -
piękne dzieci GIC Fanny El'Retiro*PL i IC Cody Meladino*PL JW.
To był niesamowity, niezapomniany dzień. :) Punktualnie o ósmej rano zameldował się pierwszy niebieski, pręgowany norweg w naszej hodowli - kocurek Eliot, a chwilkę po nim dwie tygrysice Ellen i Evita.
To kolejny wyjątkowy miot, który dał nam w prezencie piękną Evitę .
Kotkę o której mówimy, że jest "klasyką gatunku". Wspaniałe futro, zielone oczy i dzikie norweskie spojrzenie przywodzi na myśl jej dzikich protoplastów rasy.
 Całej trójcy, w w szczególności naszej Evicie składamy najlepsze życzenia z okazji 5 urodzin! (='..'=)

"Człowiek jest cywilizowany na tyle, na ile potrafi zrozumieć kota."
-
Jonathan Caroll -

10.01.2014
Początek roku w hodowli Omahkatayo to czas okresowych badań weterynaryjnych, szczepień i nowych planów hodowlanych. W tym roku planujemy włączyć do hodowli naszego nowego chłopaka.
Bonifacy
pięknie się rozwija, ma fantastyczny charakter, jesteśmy bardzo ciekawi jego pierwszych dzieci :)

31.12.2013
Końcówka roku upływa w wielkim spokoju. Natura szczęśliwie pozwoliła zrealizować tegoroczne plany hodowlane. Wszystkie kociaki pokochały swoje nowe rodziny, pięknie i zdrowo się rozwijają... nam pozostaje zerkać do kalendarza i hucznie świętować kolejne urodziny Omahkatayo'wych dzieci :)
03 grudnia swoje święto miał nasz ukochany i wyjątkowy jedynak z miotu "G" Golden Boy skończył
cztery
lata.  08 grudnia pierwsze urodzinki obchodził Miot S z naszą Silvą.
23 grudnia czwarte urodzinki obchodziły dzieci z miotu "H" Omahkatayo. Pamiętamy i mocno kochamy wszystkie kocięta ... cieszą nas ogromnie zdjęcia i newsy z ich życia. W każde kocie urodzinki jesteśmy myślami przy solenizantach :)  Wszystkiego najkociejszego kochane futrzaki !!!

30.11.2013
24 listopada 2006r. nasza hodowla obchodziła bardzo wyjątkową uroczystość. Tego jesiennego dnia, siedem lat temu na świat przybył nasz pierwszy miot kociąt norweskich leśnych. Miot A Omahkatayo*PL (='..'=)
Nestorka kociego rodu Layla U'Lidy
urodziła swoje pierwsze, długo oczekiwane dzieci.
Nigdy nie zapomnimy  radości i emocji jakie towarzyszyły temu wydarzeniu.
Tego samego dnia lecz pięć lata później swoje piękne dzieci urodziła nasza srebrzysta koteczka Cocaine.
Bladym świtem 24.11.2011r. przywitaliśmy na świecie srebrno-dymny miot "N" Omahkatayo*PL.
26 listopada obchodziliśmy również drugie urodzinki miotu
"O" Omahkatayo*PL - pierwszych kociaków naszej szalonej szylkretki Jenifer.
Wszystkim kocim solenizantom życzymy dużo zdrowia i wielu lat szczęśliwego kociego życia!!!

20.10.2013
W dniu dzisiejszym dom rodzinny opuściło nasze ostatnie kocie dziecko.
Wszystkie maluchy znalazły fantastyczne domy i kochających ludzi.
To dla nas zawsze bardzo trudny czas. Z jednej strony bardzo doskwiera tęsknota, a z drugiej rozpiera radość, że kolejne pokolenia Omahkatayo wkraczają do nowych domów, nowych rodzin..., że swoją obecnością przynoszą radość wielu ludziom.
Wszystkim opiekunom naszych kociąt serdecznie dziękujemy za miłe maile, zdjęcia i wiele sympatycznych słów. Możliwość śledzenia ich rozwoju to dla nas zawsze największa nagroda za trudy hodowlane :)" Żeby człowiek nie myślał, że jest doskonały i żeby nie miał złudzeń, że się z Bogiem zbratał, że
wszystkie mu zwierzęta będą się kłaniały i uznają, że właśnie on jest panem świata -
- żeby więc człowiek nie wpadł w samouwielbienie, by poznał jak ułomna jest jego istota
Bóg dał mu przykazania, rozum i sumienie, a gdy to nie pomogło wtedy stworzył KOTA."
-
Franciszek J. Klimek - "Żeby człowiek nie miał złudzeń"

01.10.2013
15 września
2013r.  powiększyła się nasza kocia rodzina. (='..'=)
Jeśli wierzyć w przeznaczenie, Bonifacy
był nam pisany już w chwili swoich narodzin.
Już jako kilkudniowy maluszek rozgościł się w naszych sercach i głowach sprowadzając decyzję o zakupie nowego  kocurka hodowlanego do stwierdzenia "Ten i żaden inny"... Oaza spokoju, ocean miłości ... mamy wrażenie, że był z nami od zawsze.  Bez najmniejszych problemów wkomponował się w nowe środowisko i wygląda na bardzo szczęśliwego. Kocha nas, swoją nowa kocią rodzinę, a ponad wszystko mięsko i kocie przysmaki. Maja, dziękujemy za zaufanie i powierzenie nam Bonia (='..'=)
Zapraszamy na osobistą stronę Bonifacego Mroon*PL

granica

Starsze newsy znajdziesz w Archiwum wiadomości / Older news you can be found in the Archive

stat4u
Copyright © 2004 - 2024 by Cattery OMAHKATAYO*PL
Wróć do spisu treści