Archiwum wiadomości 2016 - Hodowla kotów norweskich leśnych Omahkatayo*PL

Przejdź do treści
ARCHIWUM OMAHKATAYO 2016           Obecnie mamy kocięta (='..'=)

granica
24 grudnia 2016
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia włascicielom kociąt norweskich Omahkatayo,
sympatykom naszej hodowli oraz wszystkim miośnikom kotów składamy najserdeczniejsze życzenia.
Samych radosnych, spokojnych chwil w rodzinnym gronie z mruczącym przyjacielem u boku! :)

"Jeśli chcesz być psychologizującym powieściopisarzem i pisać o ludzkich istotach, 
najlepsze, co możesz zrobić, to trzymać parę kotów.
- Aldous Huxley -
10 grudnia 2016
Wszystkie kocięta norweskie leśne z miotów H2 i I2 znalazły swoje nowe domy.
Mamy ogromną nadzieję, że spełnią pokładane w nich oczekiwania nowych rodzin i kochających opiekunów. Pierwsze relacje z nowego życia przeprowadzonych już kociąt napawają nas dumą :)
Kolejne dzieci Omahkatayo bezproblemowo przeszły proces aklimatyzacji i wiodą beztroskie i szczęśliwie życie. Nowym właścicielom serdecznie dziękujemy za troskę, serce i wiele zdjęć! _,,,^~.~^,,,_
14 listopada 2016
12 tygodni skończył miot I2. Pięć pięknych koteczek szybko rośnie i każdego dnia czaruje nas swoim urokiem osobistym . Dziewczynki są urodzonymi modelkami. Bardzo lubią zwracać na siebie uwagę i pozować do zdjęć... uwiecznianie ich walorów osobistych to sama przyjemność :) Na wszystkie nasze kocie dzieci czekają już nowi opiekunowie :)
Mamy nadzieję, że każdy rozpieszczony przez nas maluszek wniesie do swojego nowego domu mnóstwo radości i rozkocha w sobie nową rodzinę.
Zapraszamy do obejrzenia nowych zdjęć oraz muzycznego klipu naszych pięknie pomalowanych przez naturę koteczek norweskich lesnych z miotu I2.
12 listopada 2016
Nasze aktualne kocięta norweskie leśne nieuchronnie wchodzą w wiek młodzieńczy :)
Trzech przystojnych chłopaków z miotu H2 skończyło 13 tygodni. Kocurki wyrosły na piękne i bardzo inteligentne koty. Już za chwilę zamieszkają w swoich nowych domkach i swoim nowym opiekunom będą cudnie mruczeć na dobranoc :) Zapraszamy do galerii foto Horacego, Homera i Hugo.

"Obcując z kotem, człowiek ryzykuje jedynie to, że stanie się wewnętrznie bogatszy."
- Colette -
17 października 2016
Za nami kolejna wizyta kociaków w toruńskiej lecznicy Vet - Med. 
Tym razem było bardzo wesoło...  Koteczki norweskie leśne z miotu I2 zupełnie niezestresowane badaniem oraz samym zabiegiem pierwszego szczepienia prezentowały swoje kocie wdzięki i charakterki _,,,^~.~^,,,_ 
Malutka India na "do widzenia" pięknie podziękowała za wizytę, co udało się uwiecznić na krótkim filmiku z lecznicy :) W galeriach zdjęć kociąt z obu aktualnych miotów H2 i I2 zamieściliśmy nowe zdjęcia. Zapraszamy do odwiedzin!

"Kot działa według zasady: proś, a może Ci dam." 
- Joseph Wood Krutch -
11 października 2016
Kocięta norweskie leśne z miotów H2 i I2 skończyły kolejny tydzień życia.
Maluchy zdrowo rosną, pięknie się rozwijają i zgodnie pacyfikują całe mieszkanie :)
Kocurki z miotu H2 - Horacy, Homer oraz Hugo mają już za sobą zabieg pierwszego szczepienia.
Kociaki były bardzo dzielne i zupełnie bezstresowo zniosły wizytę w lecznicy. 

Za tydzień zaszczepione zostaną koteczki z miotu I2.
Mamy nadzieję, że i tym razem zabieg przebiegnie równie bezboleśnie i bezstresowo.
Tymczasem wszystkim naszym kociętom dni upływają na dzikich gonitwach, wspinaczkach i odkrywaniu coraz to ciekawszych zajęć.
Na bieżąco staramy się dokumentować zmiany jakie zachodzą w ich wyglądzie i zachowaniu...
W galeriach zdjęć wszystkich kociaków zamieściliśmy ich nowe zdjęcia. 
Serdecznie zapraszamy do oglądania i podziwiania naszych rezolutnych skarbów :)

"Bo k o t – jak wiemy z historii, już w Egipcie chodził w glorii, 
więc nie dziwne to nikomu, że jest najważniejszy w domu." 
- Franciszek Klimek -
29 września 2016
W kalendarzu jesień, za oknem nadal ciepło i słonecznie, tylko zmiany psychomotoryczne naszych kociąt uświadamiają nam szybki upływ czasu. W ostatnich tygodniach dane nam jest cieszyć się kocimi dziećmi Omahkatayo z trzech kolejnych miotów kotów norweskich leśnych  _,,,^~.~^,,,_
Ostatniego dnia maja po raz pierwszy w historii hodowli przywitaliśmy na świecie koteczkę w kolorze blue tortie :) Nasza słodka Godiva dziś przeprowadziła się do swojego nowego domku. 
Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia skarbusiu!
Majowy miot G2 to również piękny, kremowy chłopczyk norweski leśny o imieniu Gordon.
Dla tego dorodnego biszkopcika szukamy odpowiedzialnych opiekunów i dożywotniego oraz pełnego miłości domu.
"Człowiek, którego kochają koty, nie może być człowiekiem bezwartościowym." 
- Gyorgy Balint

W galeriach wszystkich naszych aktualnych kociąt zamieściliśmy ich nowe zdjęcia. 
Serdecznie zapraszamy do oglądania... może któryś maluszek poruszy otwarte serce _,,,^~.~^,,,_
Szósty tydzień życia skończyli przystojni chłopcy z miotu H2. To ostatnie, bardzo udane dzieci koteczki norweskiej leśnej Buffy. Chłopcy pięknie rosną, sama radość patrzeć jak z ogonkami w górze dziarsko ganiają po pokoju. Za chwilkę opuszczą plac dziecinnych zabaw i poznają resztę kociej rodziny. 
Kocurki są już bardzo samodzielne i ich mama jest nieco zniecierpliwiona ograniczeniami jakie my ludzie wprowadzamy w ich życie :) Na dwóch czarnych srebrzystych chłopców Horacego i Homera czekają już nowe rodziny, biało-rudy Hugo jeszcze nie znalazł osoby chętnej do podarowania mu odrobiny miejsca w swoim sercu i domu. _,,,^~.~^,,,_
Pięć tygodni skończyły pierwsze dzieci najmłodszej pary rodzicielskiej Celine i Bazyla.
Z ogromną ciekawością czekaliśmy na ich narodziny. Głaszcząc gruby brzuszek młodej mamy mieliśmy nieśmiałe oczekiwania... jednak bezproblemowy poród pięciu fantastycznych, kolorowych koteczek przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania :) Natura wyjątkowo przyłożyła się do kolorów i rysunków na futerkach całej piątki. Koteczki norweskie leśne z Miotu I2 właśnie skończyły 5 tygodni i praktycznie swoim rozwojem nie odbiegają od starszego o tydzień rodzeństwa. Obcując ze starszymi chłopakami szybciej niż to zwykle bywa opanowały sprawy kociej toalety, samodzielnego jedzenia... na równi ze starszakami wspinają się na drapak i bawią w szalonego berka.
14 września 2016
Na nowe odpowiedzialne domki i dozgonnie oddanych ludzi czeka bardzo kochane rodzeństwo kociąt norweskich leśnych z miotu G2 _,,,^~.~^,,,_
Gordon to nasz milusiński, szalony biszkopcik. Pierwszy kremowy kocurek Omahkatayo. 
Ponad jedzenie i najlepsze kocie zabawki ceni sobie uwagę człowieka. Jest największym miziakiem z miotu, kotkiem który godzinami uwielbia być drapany po brzuszku i z przymrużonymi oczkami słucha komplementów na swój temat :)
Godiva to prawdziwa lady :) Jest koteczką z charakterem... bardzo delikatną, wyjątkowo ustępliwą w stosunku do innych kotów i bardzo dumną. Kocha drapanie za uszkiem, czesanie brzuszka ale na swoich, kocich warunkach. Gdy jest zajęta zabawą nikt, ani nic nie zmusi jej do zmiany planów :) Jest kochaną iskierką która odpoczywa na naszych kolanach i okazuje swoje zadowolenie głośnym mruczeniem :)
12 września 2016
Zaledwie tydzień różni od siebie dwa wakacyjne mioty kociąt urodzonych w naszej hodowli kotów norweskich leśnych Omahkatayo.
Cztery tygodnie skończyły srebrzyste kocurki Homer, Hugo i Horacy, dorodni a zarazem ostatni synowie naszej pięknej Buffy oraz Earl Grey'a.
Chłopcy mają świetny apetyt i bardzo głośno domagają się o swoje miseczki. Potrafią jeszcze trochę nieporadnie biegać, za to doskonale ostrzą pazurki na swoim dziecinnym drapaku. Cała trójka bezproblemowo opanowała zasady korzystania z kociej toalety. Dzień za dniem upływa im na baraszkowaniu i podgryzaniu młodszych siostrzyczek z miotu I2. Chłopcy bywają czasem bardzo namolni w swoich pieszczotach i obie kocie mamy muszą pilnować, aby za bardzo nie dokuczali młodszym dzieciom :)
Trzytygodniowe Irina, India, Ismena, Isabel i Indira mają bardzo przyspieszony proces dorastania. Wspólny kojec z nieco starszymi chłopakami sprawia, że dużo szybciej się rozwijają.
Podglądając starszaki już nieporadnie wędrują do toalety, potrafią same zajadać malutkie kawałki mięska, głośno prychają wsadzając nosek do miseczki z wodą.
Zaczynają interesować się kocimi zabawkami które wypełniają ich dziecinne "podwórko"
Nad postępami wszystkich kociąt czuwają ich bardzo opiekuńcze mamy Buffy i Celine.
Od czasu do czasu kojec odwiedzają również dumni tatusiowie aby powąchać, liznąć i sprawdzić czy wszystko w porządku z ich dziećmi :)

Zapraszamy do galerii foto miotów H2 i I2... maluszki bardzo zmieniły  się od dnia narodzin.
Już widać, że zapowiadają się na pięknych  przedstawicieli swojej dumnej rasy _,,,^~.~^,,,_

"Przebywanie z kotem pod jednym dachem nie jest ani nudne, ani trudne...
Warto z nim dzielić życie."
- Claire Bessant -
10 września 2016
Wakacje w w ekspresowym tempie dobiegły końca. W tym czasie na świat przybyły dwa fantastyczne mioty kociąt Omahkatayo. Wakacje były dla nas bardzo zapracowane, ale za razem ciekawe, radosne, pełne nowych hodowlanych doświadczeń.
Pięknie wyrosły i cieszą nasze oczy dzieci z miotu G2. Cała trójka szczęśliwie przebrnęła przez wszystkie niezbędne zabiegi weterynaryjne i radośnie bryka po całym mieszkaniu.
Gordon, Gustaw i Godiva to bardzo pogodne kocie dzieci. Swoim łagodnym usposobienie zyskały akceptację i sympatię wszystkich naszych kotów. Są wielkimi pieszczochami które w ludzkich ramionach mruczą jak małe motorki _,,,^~.~^,,,_


W dniu dzisiejszym do nowego domu wyprowadził się Gustaw
Nasze uczucia znowu są podzielone... Z jednej strony tęsknota za tym małym, rozpieszczonym szkrabem, a z drugiej wielka radość bo Gutek trafił do wspaniałego domu gdzie był kochany i oczekiwany od pierwszych tygodni swojego kociego życia.
Mamy nadzieję, że spełni oczekiwania swojej nowej rodziny i wniesie do ich życia wiele radości. Długiego i szczęśliwego życia kochany Gustawie! _,,,^~.~^,,,_
28 sierpnia 2016
W dniu dzisiejszym swoje szóste urodziny obchodzi piękna mama aktualnego miotu G2 kotka norweska leśna Jenifer Omahkatayo*PL.
Jenifer vel Dzidzia to piękna, wielka kotka charakteryzująca się ogromną inteligencją, sprytem, odwagą, a zarazem w dalszym ciągu nasze małe kocie dziecko które wymusza pieszczoty i wspólną zabawę cieniutkim, dziecinnym miauczeniem. To nasz ulubiony kot spacerowy, wspaniała mama wielu pięknych kociąt, największa spryciara w domu dla której nie istnieją miejsca niedostępne :)
100 lat kochana Jeni! 
Zdrówka i szczęśliwego kociego życia dla ciebie i wszystkich pięknych kociąt z miotu J _,,,^~.~^,,,_
25 sierpnia 2016
W dniu dzisiejszym swoje ósme urodziny obchodzi nasz przystojny, srebrny kocurek Earl Grey :)
Wspaniałemu Grey'owi, ostoi spokoju i cierpliwości, życzymy dużo zdrowia oraz wielu lat szczęśliwego życia przy naszym boku.
Żebyś dalej był takim cierpliwym miziakiem, tato wielu naszych cudnych kociąt norweskich leśnych Omahkatayo! _,,,^~.~^,,,_
22 sierpnia 2016
Na świat szczęśliwie przybyły pierwsze dzieci pięknej Celine oraz przystojnego Bazyla :)
Wielkie oczekiwania jakie pokładaliśmy w tej młodej parze ziściły się w 100 %
Miot "I 2" to tym razem pięć pięknych, dorodnych koteczek o ciekawym umaszczeniu. 
Cztery z nich to artystycznie pomalowane przez Matkę Naturę szylkretki: Irina, Ismena, Isabel, India oraz jedna ruda dziewczynka której nadaliśmy imię Indira.
Maleństwa mają już swoje galerie foto, są bardzo fotogeniczne i robienie im zdjęć już jest wielką przyjemnością. Serdecznie zapraszamy do oglądania i podziwiania naszych cudów :)
Nasza młoda mama Celinka fantastycznie opiekuje się dziećmi. 
Maluchy rosną jak na drożdżach, a ich urok osobisty sprawia, że trudno się od nich "odkleić".
20 sierpnia 2016
W dniu dzisiejszym swoje 12 urodziny świętuje kochana nestorka naszej hodowli
Frania jest kotem idealnym... pięknym, mądrym i bardzo rozmownym, trudno sobie wyobrazić jak wyglądałoby życie i rozwój naszej hodowli bez jej udziału.
Dziękujemy losowi, że jesteś z nami i co dzień cieszysz nas swoją kocią inteligencją i osobowością.
Życzymy stu lat w zdrowiu Franeczko! _,,,^~.~^,,,_
17 sierpnia 2016
Nasza kocia młodzież z miotu G2 skończyła 11 tygodni :) Aż miło patrzeć jak pięknie wyrastają, jak bezstresowo i samodzielnie radzą sobie w życiu. Dzień za dniem upływa im na dzikich zabawach w berka, wspinaczkach, no i oczywiście na polowaniu które dla kota jest baardzo poważnym zajęciem. Każde latające stworzenie które oknem bądź drzwiami przekracza próg naszego domu ma małe szanse na jego opuszczenie. :) 
Oprócz zajęć ruchowych kocięta jak wszystkie dzieci nadal dużo czasu przesypiają. 
Na miejsce wypoczynku zawsze wybierają nasze sąsiedztwo, aby zaraz po przebudzeniu zaliczyć mały masaż brzuszka, drapanko za uszkiem i kilka obowiązkowych całusów na dzień dobry. 
Cała trójka rodzeństwa jest z nami bardzo związana i czynnie uczestniczy w codziennym życiu. :) 
Gdy kocięta ukończą 12 tygodni zostaną powtórnie zaszczepione i po 2 tygodniowej kwarantannie będą mogły zamieszkać w nowych domach.
Dla słodkiej dziewczynki Godivy i kochanego miziaka Gordona szukamy nowych opiekunów. 
Ludzi którzy bezwarunkowo kochają koty i zapewnią naszym kocim dzieciom długie, szczęśliwe i dostatnie życie. Zapraszamy do aktualnych galerii Gustawa, Gordona i Godivy
Nasz dorastające kociaki norweskie leśne jak zawsze pięknie pozowały do zdjęć _,,,^~.~^,,,_ 
14 sierpnia 2016
W dniu dzisiejszym powiększyła się kocia rodzina Omahkatayo. Dumnymi rodzicami kociąt z Miotu H2 tym razem zostali nasza kolorowa koteczka Buffy Omahkatyo i przystojny Earl Grey Bason :) 
Na świat przybyło 3 pięknych chłopców, którym nadaliśmy imiona Hugo, Homer i Horacy.
Kocie dzieci bardzo szybko odnalazły się w nowym świecie i dzięki swojej mamie szybko przybierają na wadze. Każdy kocurek już ma swoją galerię foto w których zamieściliśmy pierwsze zdjęcia naszych małych skarbów.  Serdecznie zapraszmy do odwiedzin na ich stronach i śledzenia jak z małych chomików wyrastają piękne, dostojne koty norweskie leśne _,,,^~.~^,,,_

 "Szczytem szczęścia dla kota jest uwaga, rozmowa, pieszczoty i miłość ze strony człowieka; a dla ludzi nic nie może być pochlebniejszego niż przywiązanie istoty tak dalece niezależnej." 
- Eugen Skasa - Weiss -
02 sierpnia 2016
Kocięta z miotu G2 skończyły 9 tygodni :) Są piękne, odważne i jak wszystkie dzieci bardzo rozbrykane. Nie straszna im burza, nie straszny odkurzacz... kochają swoją całą kocią i ludzką rodzinę.
Za nami pomyślnie przebyty zabieg pierwszego szczepienia, przed nami jeszcze kilka tygodni wspólnego i beztroskiego życia :)

"W samej obecności kota jest coś, co sprawia, że samotność przestaje doskwierać."
- Louis J. Carmuti -

Na nowych, kochających i odpowiedzialnych ludzi czekają jeszcze nasze wyjątkowe oraz piękne dzieci: Gordon i Godiva.  
Nigdy wcześniej w hodowli Omahkatayo nie urodziły się kocięta z takim kolorem futerka.  
Kremowe ciasteczko któremu nadaliśmy dumne imię Gordon to największy miziak pod słońcem. 
Szuka człowieka który swój cały wolny czas poświęci tylko jemu. Który będzie drapał jego gruby brzuszek i szeptał do uszka same komplementy. Gordon jest kotkiem który bardzo kocha ludzi, preferuje ich towarzystwo i łóżko. 

Lady Godiva pierwsza niebieska szylkretka Omahkatayo to prawdziwa dama. Koteczka bardzo dumna i odważna. Uwielbia być podziwiana i głaskana. 
Jej tęczowe futerko idealnie pasuje do niewinnej, słodkiej minki. Godiva nie zawsze jest grzeczną dziewczynką... gdy wpada w amok zabawy upadają wszystkie autorytety :) Sprytna, zwinna, umiejętności łowcy wyssała z mlekiem matki.
W galerii kociąt norweskich z aktualnego miotu G2 tradycyjnie zamieściliśmy nowe zdjęcia z kolejnego tygodnia ich życia. Zapraszamy _,,,^~.~^,,,_ 
19 lipca 2016
Kocięta z miotu G2 skończyły 7 tygodni. Rosną, broją i powoli wkraczają w wiek antenkowy :)
Od momentu gdy opuściły żłobek dziarsko hasają po całym mieszkaniu. Miło patrzeć jak pięknie i zdrowo się rozwijają. Cała trójka bardzo chętnie zajada mięsko i bezbłędnie trafia do kociej toalety. Nasze tęczowe, puszyste kluseczki są bardzo miziaste. Uwielbiają drapanie po brzuszku i zabiegają o uwagę wszystkich dwunożnych. Z okazji kolejnego tygodnia życia maluszki pięknie pozowały do zdjęć. Zapraszamy do galerii foto słodziaka Gordonaurodzonego modela Gustawa i naszej pięknej kolorowanki Godivy _,,,^~.~^,,,_ 
15 lipca 2016
Dom rodzinny opuściły kocięta norweskie leśne z miotu F2.
Wszystkie pięknie zniosły przeprowadzkę i bezproblemowo zaaklimatyzowały się w nowych domach.
Kochana iskierko Friggo, miziasta tygrysico Finnko i nasz kochany chłopaku Flokusiu życzymy wam wszystkim szczęśliwego, bezstroskiego, zdrowego i długiego życia w nowych domkach u boku swoich przesympatycznych dwunożnych _,,,^~.~^,,,_ 
09 czerwca 2016
Pięć lat temu w szwedzkiej hodowli Nattjaktens przyszła na świat nasza piękna koteczka Shiraz. Trudno uwierzyć, że to już pięć lat odkąd zakochaliśmy się w jej pięknym kolorze futra i demonicznym spojrzeniu. Wszystkiego najkociejszego kochana czarownico :) 
Życzymy ci wielu długich i zdrowych lat życia przy naszym boku _,,,^~.~^,,,_ 
06 czerwca 2016
Dokładnie pamiętamy w jakich okolicznościach przybył na świat, jak długo i niecierpliwie czekaliśmy aby mógł z nami zamieszkać... Jakie emocje wzbudzała w nas jego kariera wystawowa i zdobycie w tamtym czasie bardzo prestiżowego tytułu Junior Winner.
W dniu dzisiejszym świętujemy 10. urodziny najprzystojniejszego chłopaka norweskiego leśnego w naszej hodowli IC Cody'ego Meladino JW.
Kochany Kądziołku życzymy Ci wielu lat zdrowego, szczęśliwego kociego życia!
Abyś jak najdłużej cieszył nas swoją piękną i dostojną kocią osobowością _,,,^~.~^,,,_
03 czerwca 2016
Miot F2 kociąt norweskich leśnych skończył 9 tygodni :)
Maluszki pomyślnie zniosły wizytę u doktora oraz zabieg pierwszego szczepienia.
Podczas podróży były bardzo grzeczne i spokojne, a i sam zabieg nie spowodował utraty humoru.
Upalne dni jakie przynosi nam natura sprawiają, że kocięta w ciągu dnia więcej śpią, mniej jedzą, ale za to wieczorami to małe wulkany. Dzikie gonitwy, wspinaczki i turlanie piłeczek to sposób na rozładowanie nagromadzonej w ciągu dnia energii. Z okazji zakończenia kolejnego tygodnia życia w galerii Finny, Friggi oraz macho Flokiego zamieściliśmy ich nowe zdjęcia :) Zapraszamy!
31 maja 2016
Wczesnym rankiem powitaliśmy na świecie kolejną trójkę pięknych kociąt norweskich leśnych.
Drugi już raz dumnymi rodzicami miotu wspaniałych kociaków Omahkatayo*PL zostali nasza piękna Jenifer Omahkatayo*PL vel Dzidzia i jej przystojny mąż Bonifacy Mroon*PL.

Kocięta z Miotu G2 to dwóch dorodnych chłopców, którym nadaliśmy imiona Gordon i Gustaw oraz piękna szylkretowa dziewczynka o dumnym imieniu Godiva.

Kocięta sprawiły nam wielką radość i bardzo zadziwiły swoim umaszczeniem.
To pierwszy taki "pastelowy" miot urodzony w historii naszej hodowli :)
Nie mieliśmy do tej pory kociąt w kolorze kremowym ani niebieskich szylkretek. Mama i dzieci czują się doskonale. Dzidzia jak zwykle jest doskonałą, opiekuńczą mamą co przekłada się na kwitnący wygląd jej małych kluseczek.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzin osobistych stron kociaków oraz pierwszych zdjęć w galerii kociąt norweskich leśnych z miotu G2 _,,,^~.~^,,,_

"Żeby człowiek nie myślał, że jest doskonały i żeby nie miał złudzeń, że się z Bogiem zbratał,  że wszystkie mu zwierzęta będą się kłaniały i uznają,  że właśnie on jest panem świata - żeby więc człowiek nie wpadł w samouwielbienie,  by poznał jak ułomna jest jego istota Bóg dał mu przykazania, rozum i sumienie,  a gdy to nie pomogło wtedy stworzył KOTA."
- Franciszek J. Klimek - "
Żeby człowiek nie miał złudzeń"
22 maja 2016
Kocieta norweskie leśne z miotu F2 skończyły już 7 tygodni :)
Jak wszystkim małym, szczęśliwym kotkom życie upływa im na jedzeniu, spaniu i brojeniu.
W wolnych chwilach goszczą na naszych kolanach i domagają się drapania po brzuszkach, głaskania i szczotkowania futerka. Cała trójka rodzeństwa żyje w wielkiej przyjaźni i jest praktycznie nierozłączna. Miło jest na nich patrzeć jak zgodnie grają w piłke czy bawią w berka. Z okazji 7 tygodnia życia zamieściliśmy dużo nowych zdjęć. Maluchy jak zawsze świetnie bawiły się na planie zdjęciowym i zawodowo pozowały do zdjęć. Zapraszamy do galerii foto Finny, Friggi i Flokiego  _,,,^~.~^,,,_

"Koty doskonale wiedzą, jak żyć chwilą teraźniejszą, a przy odrobinie szczęścia, mogą nauczyć nas, 
jak znaleźć dla siebie miejsce w promieniach słońca."
- Ellen Perry Berkeley -
06 maja 2016
Swoje pierwsze urodziny obchodzi najmłodsza kocia latorośl Celine Omahkatayo*PL
Celinka to ostanie dziecko naszego przystojnego kocurka Cody'ego i pięknej szwedzkiej księżniczki ShirazKoteczka piękne się rozwija, jest duża, ma imponujące futerko i przede wszystkim fantastyczny charakter. Życzenia zdrowia i wielu lat szczęśliwego kociego życia składamy wszystkim pięknym kociętom norweskim leśnym z miotu C2  _,,,^~.~^,,,_
Wszystkiego najkociejszego Celinko, Cayluniu, Corisiu, Cormaku, Codusiu Juniorze i Colinku :)
W dniu dzisiejszym 5 tygodni życia skończyły nasze kocięta norweskie leśne z miotu F2
Wyrosły już z wieku niemowlęcego, opuściły kojec i dziarsko wkroczyły "na salony" :)
Już pierwszego dnia odkryły toalety dla dorosłych kotów, zaliczyły kąpiel w miseczkach z wodą i zdążyły zaprzyjaźnić się z całą kocią rodziną. Frigga, Finna i Floki to wyjątkowo mądre i odważne kociaki norweskie leśne. Bardzo lubią pieszczoty, zabawy z piórkiem... i powoli uczą się jak pozować do zdjęć :) W tej dziedzinie na razie prym wiedzie mała Finna.  Urodzona z niej modelka :)
Frigga i Floki jeszcze nie mają czasu na takie "głupoty"...życie jest zbyt ciekawe aby tracić czas na jakieś sesje foto. Z okazji 5 tygodnia życia udało nam się uwiecznić jak urosły i jak zmieniły się F2 kotki. Serdecznie zapraszamy do ich galerii zdjęć  _,,,^~.~^,,,_
11 kwietnia 2016
Dzieci koteczki Silvy i kocurka Bonifacego skończyły 11 dni :)
Nasz primaaprilisowy miot F2 podwoił już swoją wagę urodzeniową i szeroko otwartymi oczkami patrzy na świat. To ogromna radość móc obserwować kocięta jak szybko i pięknie się rozwijają.
Zapraszamy do galerii foto Finny, Friggi i macho Floki'ego _,,,^~.~^,,,_

"Bo k o t – jak wiemy z historii, już w Egipcie chodził w glorii,
więc nie dziwne to nikomu, że jest najważniejszy w domu."
Franciszek Klimek
09 kwietnia 2016
Kocięta z miotu E2 skończyły 12 tygodni :) Ich życie płynie leniwie, szczęśliwie i w dostatku.
Każdy dzień to zabawa, dzikie gonitwy, smaczne jedzonko i leniwy relaks w zasięgu naszych rąk :) 
Są piękne i szczęśliwe, a my żyjemy nadzieją, że ich dalsze życie również będzie takie sielankowe.
Na nowy domek i odpowiedzialnych opiekunów czeka jeszcze kocurek Elvis.
Chłopczyk jak jego imiennik jest bardzo przystojny, błyskotliwy i rockandrollowy _,,,^~.~^,,,_
W indywidualnych galeriach kociąt zamieściliśmy ich nowe zdjęcia. Zapraszamy! :)
01 kwietnia 2016
Dzisiejszej nocy przyszedł na świat kolejny piękny miot kociąt norweskich leśnych Omahkatayo.
Bardzo mocno 3-maliśmy kciuki za terminowy, primaaprilisowy miot i Matka Natura łaskawie podarowała nam 3 wielkie, piękne i zdrowe kociaki :) 
Maluszki są Fantastyczne zgodnie z kolejną literą alfabetu sygnującą ten miot.
F2 Omahkatayo to dwie piękne dziewczynki Finna i Frigga oraz dorodny chłopczyk Floki :) 
Dumnymi rodzicami zostali Silva i Bonifacy _,,,^~.~^,,,_
W zakładce "Kocięta" możecie państwo poznać nasze nowe cuda :)

"Życie z kotem jest źródłem nieustającej inspiracji."
Simon Tofield
31 marca 2016
Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy dla naszej hodowli :)  Równo 8 lat temu przybyły na świat pierwsze piękne dzieci kocurka Angusa Ommahkatayo*PLWraz z mamą Fanny El Retiro*PL podarowali nam piękny i jak do tej pory najliczniejszy miot kociąt norweskich leśnych sygnowany literą C.
Szczęśliwa siódemka bezproblemowo przybyła na świat ciesząc nasze oczy różnorodnością płci i kolorów.
Sto lat nasza ukochana Cocaine i nasz najmądrzejszy kocurku-narcyzie Chato!  Życzymy wam dużo zdrowia bo szczęśliwe i dostatnie życie dostaliście razem z nami w pakiecie urodzeniowym :) 
Wiele buziaków i urodzinowe życzenia składamy również pozostałym, szczęśliwym kotom z tego miotu. 
Ich przesympatycznym opiekunom serdecznie dziękujemy za troskliwą, wieloletnią opiekę! 
28 marca 2016
Wszystkim właścicielom i opiekunom naszych kociąt norweskich leśnych oraz sympatykom hodowli Omahkatayo życzymy aby Święta Wielkanocne wniosły do Waszych serc wiosenną radość, 
pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję!

"Koty doskonale wiedzą, jak żyć chwilą teraźniejszą, a przy odrobinie szczęścia, mogą nauczyć nas, 
jak znaleźć dla siebie miejsce w promieniach słońca." 
Ellen Perry Berkeley
26 marca 2016
W dniu dzisiejszym swoje 12 urodziny obchodzi nestorka naszej hodowli CH Layla U'Lidy*PL
Jest co świętować bo to właśnie ona sprawiła, że na dobre zakochaliśmy się w pięknych kotach norweskich leśnych _,,,^~.~^,,,_
Layla to bardzo silna kocia osobowość, jest wzorem i przykładem dla kolejnych pokoleń kociąt Omahkatayo. Pomimo upływu czasu niezmiennie piękna i w doskonałej kondycji. 
Sto lat kochana "szamanko"! Życzymy ci dużo zdrowia i jeszcze wielu długich lat przy naszym boku. 
Dziesięć tygodni skończyły właśnie kocięta norweskie leśne z miotu E2 _,,,^~.~^,,,_
Co dzień są większe, zaradniejsze i w każdej dziedzinie życia zdolniejsze :) 
Miło jest patrzeć jak dziarsko galopują po całym mieszkaniu.
Są zupełnie bezproblemowymi, małymi kotkami które bardzo kochają ludzi i resztę stada.
W galeriach foto Erin, Elsy, Erica, Elvisa i Edgarka zamieściliśmy nowe zdjęcia. Zapraszamy!
19 marca 2016
Kocięta norweskie leśne z miotu E2 skończyły 9 tygodni. Cała piątka to niesłychanie towarzyskie miziaki. Wraz z upływem czasu są z nami coraz bardziej związane i wolą towarzystwo ludzi niż innych kotów. O każdym maluszku można już bardzo wiele powiedzieć... już poznaliśmy ich gusta kulinarne, ulubione zabawy i zabawki, wzajemne sympatie. Wczesna aklimatyzacja z kocim stadem sprawiła, że kocięta są bardzo odważne, ciekawe i zupełnie bezstresowe.
W tym tygodniu młode norweżątka czynnie uczestniczyły w "plażowej" sesji foto. 
Morski piasek i muszle były czymś nowym i bardzo ciekawym. Dzieci bawiły się świetnie :)
Zapraszamy do galerii Erin, Elsy, Edgara, Elvisa i Eryczka  _,,,^~.~^,,,_
"Człowiek przygodę z kotem musi wydobywać spod ziemi, jak drogocenny kruszec;
Bywa, że musi zanurzyć się głęboko w siebie, by znaleźć kota." 
Eugen Skasa-Weiss
03 marca 2016
Kocięta norweskie leśne z miotu E2 za chwilkę skończą 7 tygodni :)
Do swoich galerii foto serdecznie zapraszają Eris, Elsa, Edgar, Elvis i Eric

W nowych domach szczęśliwie zamieszkali chłopcy z miotu D2 - Dario i Drogo.
Oba kocurki znalazły wspaniałych, troskliwych opiekunów, a przeprowadzki odbyły się zupełnie bezproblemowo. Kociaki wkroczyły w swoje nowe życie z dumnie zadartymi ogonkami i ogromnym zapasem energii. Pomimo smutku rozstania rozpiera nas ogromna radość i duma, że są tak odważne i pełne miłości dla swoich nowych dwunożnych :)
Pierwsze zdjęcia które do nas dotarły są wyjątkowo podobne... Dario i Drogo są jednakowo 
szczęśliwi i zrelaksowani. Długiego i szczęśliwego życia nasze kochane sreberka!  _,,,^~.~^,,,_
23 lutego 2016
Nasze kocięta norweskie leśne z miotu E2 skończyły już 5 tygodni. 
Maluchy rosną zdrowo i bezproblemowo, a po rodzicach odziedziczyły fantastyczne charaktery. 
Wszystkie kociaki bardzo kochają nas "dwunożnych" oraz swoją liczną futrzastą rodzinę. :)
Kocięta wyjątkowo szybko opuściły żłobek i rozpoczęły nowy, radosny oraz bardzo ciekawy etap w swoim życiu. Korzystają z drapaków, kociej toalety i różnych zabawek. Doskonale wiedzą, że najprzyjemniej śpi się w ludzkim łóżku. Małe norweżątka z całą pewnością wyrosną na bardzo towarzyskie i miziaste kotki. Tradycyjnie co kilka dni uwieczniamy na zdjęciach ich rozwój... 
To wielka przyjemność fotografować takie grzeczne i zabawne modele _,,,^~.~^,,,_
Erin, Elsa i trzech muszkieterów Eric, Edgar i Elvis zapraszają do swoich galerii foto :)
08 lutego 2016
Kocięta norweskie leśne z miotu E2 skończyły 3 tygodnie. Powoli wkraczają w tzw. wiek antenkowy :)
Z zadartymi ogonkami zaczynają pierwsze, odważne spacery po swoim kojcu. 
Już za chwilę przyjdzie pora na pierwsze samodzielne posiłki oraz naukę korzystania z toalety. 
Serdecznie zapraszamy do aktualnych galerii foto naszych kociąt.
Erin, Elsa, Edgar, Elvis oraz Eric pięknie pozują do zdjęć _,,,^~.~^,,,_
31 stycznia 2016
Matka Natura zrealizowała nasze pierwsze, tegoroczne plany hodowlane i obecnie możemy cieszyć się kociakami norweskimi leśnymi z dwóch miotów.
Drogo, Dario i Doris z miotu D2 skończyły już 10 tygodni. Wyrastają na piękne koty o bardzo miłych charakterach. Powoli nasz czas w ich życiu zaczyna się kurczyć. Na maluszki niecierpliwie czekają ich nowi opiekunowie. :) Mamy nadzieję, że kocięta szczęśliwie zniosą przeprowadzkę i szybko zaaklimatyzują się w swoich nowych domach _,,,^~.~^,,,_
Pierwsze dzieci Yoko i Bonifacego z miotu E2 skończyły już 2 tydzień życia. 
Kocięta pięknie rosną, patrzą na świat szeroko otwartymi oczkami i rozpoczynają pierwsze nieśmiałe spacery po swoim kojcu. To sama przyjemność obserwować ich postępy psychomotoryczne. 
Z każdym dniem stają się piękniejsze i zaczynają przypominać prawdziwe koty.
Erin, Elvis, Eric, Elsa i Edgar bardzo dzielnie uczestniczyły w pierwszej, poważniejszej sesji foto :)
Zapraszamy do galerii zdjęć naszych kociąt norweskich leśnych z miotów D2 i E2.  _,,,^~.~^,,,_
19 stycznia 2016
16 stycznia 2016 Matka Natura pozwoliła zrealizować nasze pierwsze tegoroczne plany hodowlane.
Na świat przybył kolejny, piękny miot kociąt norweskich leśnych.
Tym razem rodzicami zostali Yoko Omahkatayo*PL i Bonifacy Mroon*PL.
W sobotni ranek młoda mama Yoko szybko i bezproblemowo urodziła dwie srebrzyste dziewczynki którym nadaliśmy imiona Erin i Elsa oraz trzech fantastycznych czarnych dymnych chłopaków o imionach Elvis, Eric i Edgar. Jesteśmy bardzo dumni z pięknego miotu a przede wszystkim
z naszej bardzo dzielnej i opiekuńczej kociej mamy. 
Zapraszamy do galerii zdjęć miotu E2 _,,,^~.~^,,,_

Właśnie powstała nowa kolekcja zabawek dla wybrednych kotów :) Zapraszamy do zakupów!
Szydełko, włóczka, koraliki, naturalne futerko ... to z ich udziałem powstają niepowtarzalne zabawki dla kotek, kocurków i kociąt. Zabawki wykonane są ręcznie, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa naszych kocich przyjaciół. Myszki, ślimaki, pszczoły, gąsieniczki... wypełnione są mieszanką kocimiętki i ziół co sprawia, że są one bardzo atrakcyjne dla kotów w różnym wieku. Prototypy zabawek pracowicie testowały nasze koty i wyglądały na baaardzo zadowolone (='..'=)

granica

Starsze newsy znajdziesz w Archiwum wiadomości / Older news you can be found in the Archive

stat4u
Copyright © 2004 - 2024 by Cattery OMAHKATAYO*PL
Wróć do spisu treści